Пресцентър

Новини

Засиленият контрол на движението в оживения участък от главен път Е-79 през гр. Димово дава резултат

19.09.2008

Областният управител на Видин инж. Кръстьо Спасов бе информиран от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” за резултатите от проверките на автомобилния трафик през гр. Димово. От извършените до момента 28 проверки, са съставени 10 акта, от които 6 са за превозване на товари над допустимите норми. Нарушенията са установени от мобилна лаборатория, снабдена с автомобилна везна.
Проверките на пътя продължават по график. Те бяха предприети от контролните органи след намеса на областния управител, поискана от жителите на Димово на провелата се преди 3 дни среща в града. Тогава хората, живеещи на главната улица, изразиха с подписка недоволството си от денонощното нарушаване на спокойствието и състоянието на собствените им имоти от тежкотоварния трафик, преминаващ през населеното място.
В отговор на поставения проблем, областният управител веднага определи работна група от представители на общината, Областно пътно управление, Пътна полиция и Автомобилна администрация, която вече осъществява планираните мерки за контрол и регулиране на движението в този натоварен участък от главен път Е 79.
Отклоняването на пътния трафик от населеното място ще стане възможно, когато бъде изградено обходното 20-километрово трасе при Димово – Ружинци. За необходимостта от ускорена реализация на проекта, Кръстьо Спасов спешно информира Министерството на транспорта, Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Национална агенция „Пътна инфраструктура”.


Назад към Новини

2018 Всички права запазени © Област Видин